Aktualności

Meringer łączy się z Szlachetną Paczką!

Meringer Szlachetna Paczka 2019

 

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów w Polsce.  Działa od 2001 roku, kiedy to darczyńcy i wolontariusze pierwszy raz złączyli siły i wyszukując potrzebujące rodziny przygotowali dla nich dedykowaną pomoc.

Przez lata paczka ewoluowała ale nie zmienił się jej główny cel jednoczenia darczyńców z potrzebującymi osobami.

W 2019 Meringer pierwszy raz przystąpił do akcji „Szlachetna Paczka”. Zainspirowała nas nasza koleżanka z pracy Ania która już piąty rok jest wolontariuszką tej wspaniałej akcji. Wszyscy pracownicy bez wyjątku włączyli się aktywnie w pomoc wybranej rodzinie.

Historia rodziny którą wybraliśmy była bardzo trudna i dramatyczna. Życie młodego małżeństwa z trzyletnimi bliźniaczkami, pełne radości i marzeń na przyszłość legło w gruzach, kiedy parę miesięcy temu początkowo u jednej a potem i u drugiej z dziewczynek wykryto nowotwór złośliwy z przerzutami do płuca.

Rodzina nie miała w cale dużych wymagań: pralka, środki czystości, ręczniki. To wszystko po to aby zapewnić godne i zdrowe funkcjonowanie dziewczynek.

Pracownicy Meringer pokazali, że mają ogromna siłę. Bez głosu wątpliwości i sprzeciwu zrzuciliśmy się na wszystkie potrzeby wybranej rodziny. Udało się! Pracownicy MERINGER zakupili: pralkę, dwa łóżka dla dziewczynek, toaletkę, bony podarunkowe, dwa komplety pościeli z prześcieradłem i kołdrą, buty na zimę oraz wiele upominków bo to przecież grudzień i święta.

Co więcej, Meringer uruchomił swoje „ścieżki pomocy”.  Biegacze z „Parkrun” Kalisz, także zaoferowali pomoc, zbierając cały samochód środków czystości. Dziękujemy! Super było zrobić coś razem!

Miło było słyszeć relacje wolontariuszy, którzy opowiadali o radości dziewczynek z rozpakowywania prezentów i o łzach szczęścia rodziców. W podziękowaniu otrzymaliśmy śliczny stroik świąteczny przygotowany przez rodzinę.

Warto pomagać! Warto robić coś razem! W zespole siła!