Działalność charytatywna

Fundacja "Wygrajmy z czasem"

Firma Meringer wspiera fundację „Wygrajmy z czasem” poprzez udostępnienie pomieszczeń biurowych, w tym sal konferencyjnych na cele fundacji. Meringer został zakwalifikowany do klubu 100 Przyjaciół Fundacji „Wygrajmy z czasem”.

Więcej informacji o fundacji znajduje się pod poniższym linkiem.

Budzimy Ksawerego

Meringer - akcje charytatywne, zbieraj nakrętki

Pracownicy naszej firmy są szczególnie wrażliwi na krzywdę najmłodszych. Nasz zespół gdy dowiedział się o akcji „Wkręć się w pomaganie”, zaktywizował się by zgromadzić jak największą liczbę plastikowych zakrętek. Przełożyło się to na udzielenie pomocy dzielnemu chłopcu, o imieniu Ksawery. W sumie zebraliśmy aż 5131 nakrętek, co okazało się być bardzo satysfakcjonującym wynikiem. Cechuje nas pasja i zaangażowanie, która jak pokazują przykłady służy osiąganiu celu jakim jest nie tylko jak najefektywniejsze zaspokajanie potrzeb naszych klientów, ale i pochylaniu się nad losem tych, którzy oczekują wsparcia.

Świąteczna Akcja Charytatywna

Firma Meringer solidaryzuje się z osobami będącymi w trudnym położeniu, uczestnicząc w akcjach mających na celu udzielenie pomocy potrzebującym. W ciągu kilku ostatnich lat wspieraliśmy instytucje, którym celem jest podawanie pomocnej dłoni ludziom w potrzebie. W dniach 3.12.2016r. – 9.12.2016r. zainicjowaliśmy Świąteczną Akcję Charytatywną Meringer, by wspomóc Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne TĘCZA oraz Kaliski Klub „Amazonki” (Członka Federacji Stowarzyszeń „AMAZONKI”). Przeznaczyliśmy 2% od wartości zamówień, na rzecz wyżej wymienionych organizacji. Dotyczyło to zarówno zamówień telefonicznych, jak i tych złożonych w sklepie internetowym. W rezultacie udało się nam zebrać kwotę 4028,10 zł, co spotkało się z wdzięcznością i serdecznymi podziękowaniami.

Tornister pełen uśmiechu

Tornister pełen uśmiechu

W ostatnim czasie firma Meringer wzięła udział w charytatywnej akcji „Tornister pełen uśmiechu” organizowanej przez kaliski oddział Caritas. Pracownicy Meringer z wielkim sercem zaangażowali się w projekt i na własną rękę dokonali zakupu imponującej liczby przyborów.

Dzięki temu część rzeczy dostarczonych do oddziału Caritas zostanie przekazana dzieciom z terenu kaliskiego, część dzieciom z obszarów wiejskich, maluchom przebywającym tygodniami w szpitalu oraz niepełnosprawnym dzieciom z hospicjum w Wolicy.

Łączny koszt zebranych gadżetów przekroczył 750 zł.
Bardzo cieszy nas ogromne zaangażowanie i powodzenie całej akcji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

Szczególne podziękowanie dla Łukasza Jabłońskiego, który rozpowszechnił całe przedsięwzięcie w naszej firmie.