Nasz zespół

Zarząd

Filip Guzielak

Współtwórca i Prezes Zarządu Meringer Sp. z o.o. Filip Guzielak ukończył Politechnikę Poznańską z tytułem inżyniera na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania w kierunku Zarządzanie i Marketing. Studiował również na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na Wydziale Towaroznawstwa kierunek o specjalności Menedżer Produktu. Jest także absolwentem programu szkoleniowego Management oraz Akademii Innowacji – I CAN INNOVATE, organizowanych przez ICAN INSTITUTE oraz Harvard Business School Publishing. Swoje pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał w branży reklamowej oraz motoryzacyjnej, gdzie pracował dla marki FIAT Polska. W 2004 r. rozpoczął karierę w branży farmaceutycznej. Pracował dla takich firm jak Blau-Farma, odpowiadając za promocję leków dermatologicznych na wyznaczonym obszarze Polski oraz Teva Pharmaceutical, gdzie pracował z grupą leków pulmonologicznych oraz antybiotykami. Współtwórca firmy i marki Meringer oraz prezes zarządu Meringer Sp. z o.o. Od 2009 roku pełni funkcję Dyrektora Generalnego w Meringer Sp. z o.o. i jest odpowiedzialny za strategię, sprzedaż, marketing strategiczny oraz rozwój nowych produktów i innowacje. Jest przedsiębiorcą, który w swojej działalności szuka wyzwań wnoszących nową wartość i korzyści dla danej branży i jej uczestników. Prywatnie ojciec i mąż. Pasjonat wszelakich sportów i aktywności fizycznej, a w szczególności jazdy na rowerze i biegania. Wszystkie krótsze i dłuższe wolne chwile poświęca na czytaniu oraz podróżowaniu, lubi poznawać nowe miejsca i ich kulturę.

Katarzyna Guzielak

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Klientów Kluczowych i HR Katarzyna Guzielak tytuł licencjata zdobyła w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu na kierunku Zarządzanie Biznesem, następnie kontynuowała naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na Wydziale Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw uzyskując tytuł magistra. Jest także absolwentem programu szkoleniowego Management 2012, organizowanego przez Instytut ICAN oraz Harvard Business School Publishing, a także słuchaczem licznych szkoleń i wykładów z zakresu zarządzania i technik sprzedaży. Doświadczenie zawodowe pozyskała w branży bankowej, finansowej i ubezpieczeniowej. W 2004 roku odbyła staż w Banku Pocztowym, następnie zdobywała doświadczenie z zakresu obsługi klienta i sprzedaży produktów finansowych w firmie Żagiel S. A. Nabyte kompetencje doskonaliła w grupie PZU S. A., odpowiadając za sprzedaż ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych. Od 2007 roku związana z firmą Meringer. Współtwórca firmy Meringer i członek zarządu Meringer Sp. z o.o. Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Klientów Kluczowych i HR w Meringer Sp. z o.o. Jest odpowiedzialna ze współpracę z Kluczowymi Klientami oraz szkolenie Konsultantów Medycznych w dziale handlowym spółki. Bierze również udział w proces planowania strategicznego oraz rozwoju oferty. Prywatnie chętnie czyta książki biograficzne, zainteresowana jest również literaturą II wojny światowej. Wolny czas najchętniej spędza aktywnie, jako propagatorka zdrowego stylu życia. Kocha zdrową kuchnię i sport: szczególnie bieganie, pływanie i jazdę na rowerze.

Marcin Matysiak

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Logistyki i Zakupów Marcin Matysiak jest absolwentem Politechniki Poznańskiej w zakresie Technologii i Organizacji Budownictwa. Jest również absolwentem programu szkoleniowego MANAGEMENT, organizowanego przez ICAN INSTITUTE wydawcę Harvard Business Review Polska. Uczestniczył również w wielu szkoleniach z zakresu zagadnień prawnych dotyczących wyrobów medycznych. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobył jeszcze w okresie studiów podczas wyjazdów do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Kolejne doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w firmach budowlanych, gdzie odpowiadał za organizację pracy, tworzenie harmonogramów i kontrolę postępu robót. Od 2009 roku związany z firmą MERINGER SP. Z O. O., w której odpowiada za obszar logistyki, zakupów zagranicznych i finansów. Zajmuje się również kwestiami prawnymi dotyczącymi dystrybucji wyrobów medycznych. Do jego głównych obowiązków należy negocjowanie warunków współpracy z dostawcami zagranicznymi. Bierze udział w rozwoju, produkcji i wprowadzaniu nowych produktów na rynek. Oprócz tego jako członek zarządu aktywnie uczestniczy w planowaniu dalszego rozwoju spółki na kolejne lata. Interesuje się zagadnieniami zarządzania, doskonałości operacyjnej, efektywności osobistej oraz finansami. Aktywny miłośnik podróży po Europie i Ameryce Północnej. Uwielbia jeździć na rowerze oraz uprawiać sporty wymagające dużego wysiłku fizycznego i psychicznego.