Zarząd

Filip Guzielak

Współtwórca i Prezes Zarządu Meringer Sp. z o.o.

Filip Guzielak ukończył Politechnikę Poznańską z tytułem inżyniera na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania w kierunku Zarządzanie i Marketing. Studiował również na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na Wydziale Towaroznawstwa kierunek o specjalności Menedżer Produktu. Jest także absolwentem programu szkoleniowego Management oraz Akademii Innowacji – I CAN INNOVATE, organizowanych przez ICAN INSTITUTE oraz Harvard Business School Publishing.

Swoje pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał w branży reklamowej oraz motoryzacyjnej gdzie pracował dla marki FIAT Polska. W 2004 r. rozpoczął karierę w branży farmaceutycznej. Pracował dla takich firm jak Blau-Farma odpowiadając za promocję leków dermatologicznych na wyznaczonym obszarze Polski oraz Teva Pharmaceutical, gdzie pracował z grupą leków pulmonologicznych oraz antybiotykami.

Współtwórca firmy i marki Meringer i prezes zarządu Meringer Sp. z o.o. Od 2009 roku pełni funkcję Dyrektora Generalnego w Meringer Sp. z o.o. i jest odpowiedzialny za strategię, sprzedaż, marketing strategiczny oraz rozwój nowych produktów i innowację. Jest przedsiębiorcą, który w swojej działalności szuka wyzwań wnoszących nową wartość i korzyści dla danej branży i jej uczestników.

Prywatnie ojciec i mąż. Pasjonat wszelakich sportów i aktywności fizycznej, a w szczególności jazdy na rowerze i biegania. Wszystkie krótsze i dłuższe wolne chwile poświęca na czytaniu oraz podróżowaniu, lubi poznawać nowe miejsca i ich kulturę.

Katarzyna Guzielak

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Klientów Kluczowych i HR

Katarzyna Guzielak tytuł licencjata zdobyła w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu na kierunku Zarządzanie Biznesem, następnie kontynuowała naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na Wydziale Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw uzyskując tytuł magistra. Jest także absolwentem programu szkoleniowego Management2012 organizowanego przez Instytut ICAN oraz Harvard Business School Publishing, a także słuchaczem licznych szkoleń i wykładów z zakresu zarządzania i technik sprzedaży.

Doświadczenie zawodowe pozyskała w branży bankowej, finansowej i ubezpieczeniowej. W 2004 roku odbyła staż w Banku Pocztowym, następnie zdobywała doświadczenie z zakresu obsługi klienta i sprzedaży produktów finansowych w firmie Żagiel S. A. Nabyte kompetencje doskonaliła w grupie PZU S. A. odpowiadając za sprzedaż ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych. Od 2007 roku związana z firmą Meringer.

Współtwórca firmy Meringer i członek zarządu Meringer Sp. z o.o. Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Klientów Kluczowych i HR w Meringer Sp. z o.o. Jest odpowiedzialna ze współpracę z Kluczowymi Klientami oraz szkolenie Konsultantów Medycznych w dziale handlowym spółki. Bierze również udział w proces planowania strategicznego oraz rozwoju oferty.

Prywatnie chętnie czyta książki biograficzne, zainteresowana również literaturą II wojny światowej. Wolny czas najchętniej spędza aktywnie, jako propagatorka zdrowego stylu życia kocha zdrową kuchnię i sport szczególnie bieganie, pływanie i jazdę na rowerze.

Marcin Matysiak

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Logistyki i Zakupów

Marcin Matysiak jest absolwentem Politechniki Poznańskiej w zakresie Technologii i Organizacji Budownictwa. Jest również absolwentem programu szkoleniowego MANAGEMENT organizowanego przez ICAN INSTITUTE wydawcę Harvard Business Review Polska. Uczestniczył również w wielu szkoleniach z zakresu zagadnień prawnych dotyczących wyrobów medycznych.

Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobył jeszcze w okresie studiów podczas wyjazdów do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Kolejne doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w firmach budowlanych, gdzie odpowiadał za organizację pracy, tworzenie harmonogramów i kontrolę postępu robót.

Od 2009 roku związany z firmą MERINGER SP. Z O. O., w której odpowiada za obszar logistyki, zakupów zagranicznych i finansów. Zajmuje się również kwestiami prawnymi dotyczącymi dystrybucji wyrobów medycznych. Do jego głównych obowiązków należy negocjowanie warunków współpracy z dostawcami zagranicznymi. Bierze udział w rozwoju, produkcji i wprowadzaniu nowych produktów na rynek. Oprócz tego jako członek zarządu aktywnie uczestniczy w planowaniu dalszego rozwoju spółki na kolejne lata.

Interesuje się zagadnieniami zarządzania, doskonałości operacyjnej, efektywności osobistej oraz finansami. Aktywny miłośnik podróży po Europie i Ameryce Północnej. Uwielbia jeździć na rowerze oraz uprawiać sporty wymagające dużego wysiłku fizycznego i psychicznego.