Szkolenia

Firma Meringer cyklicznie organizuje szkolenia z pessaroterapii, wraz z Panem dr hab. n. med. Grzegorzem Surkontem, Panią dr n. med. Edytą Wlaźlak i Centrum Medycznym „Być Kobietą”. Kurs pozwala odpowiedzieć na pytanie, czy pessaroterapia może być skuteczną metodą terapeutyczną.

Podejmowane zagadnienia na szkoleniu dotyczą:

  • diagnozowania dolegliwości uroginekologicznych
  • praktycznych aspektów pessaroterapii
  • informacji o tym kiedy i dlaczego wykonywać USG dna miednicy

Szkolenia obejmują zarówno kwestie natury teoretycznej jak i praktycznej, będąc prowadzone w kameralnym gronie, obejmującym około 30 osób.

Po odbyciu kursu nabędziecie Państwo umiejętności związane z diagnozą zaburzeń uroginekologicznych. Zdobyta wiedza pozwoli na wybór właściwego typu pessara, a także jego rozmiaru i opanowanie metody jego zakładania. Wartościowe informacje, które Państwo wyniesiecie z kursy, skutkować będą możliwością niesienia pomocy wielu Pacjentkom.

Idea szkoleń obejmujących pessaroterapię, narodziła się z coraz to większym zapotrzebowaniem środowiska medycznego na aktualną i praktyczną wiedze w tym zakresie. Na bieżąco będziemy informować Państwa inicjatywach, związanych z realizacją kolejnych szkoleń.