Aktualności

Dr. Schumacher – nowość w ofercie Meringera

Dr. Schumacher jest nową marką w ofercie Meringera. To specjalistyczne środki o szerokim wachlarzu zastosowań i wysokiej skuteczności. Produkty Dr. Schumacher działają bakteriobójczo, grzybobójczo, prątkobójczo oraz wirusobójczo.

Dezynfekcja i pielęgnacja skóry

Aseptoman Gel – alkoholowy środek do dezynfekcji rąk zapewnia skuteczną dezynfekcję higieniczną oraz chirurgiczną. Żel działa bójczo na bakterie, prątki, grzyby i wirusy.

Nawet często używany nie powoduje podrażnień, ponieważ nie zawiera aldehydów, fenoli ani czwartorzędowych związków amoniowych. Jest bogaty w substancje pielęgnujące, które chronią skórę i pozostawiają ją elastyczną.

Aseptoman Gel jest wygodny w użyciu – wystarczy wetrzeć preparat w dłonie. Żelowa konsystencja ułatwia aplikację i zapobiega rozlewaniu czy skapywaniu preparatu z rąk.

Salina – płyn do mycia rąk i ciała ma nowoczesną formułę wolną od związków alkalicznych i mydła.

Płyn Salina delikatnie natłuszcza skórę, zabezpieczając jej fizjologiczną powłokę. Nie powoduje przesuszenia i nie podrażnia nawet przy częstym stosowaniu. Składniki pielęgnujące zawarte w płynie gwarantują, że skóra będzie miękka, dobrze nawilżona i elastyczna.

Preparat Salina sprawdzi się również w codziennej higienie pacjentów – do mycia rąk, ciała oraz włosów, a także do kąpieli.

Bialind – emulsja do pielęgnacji skóry rąk zapewnia dłoniom skuteczną ochronę i regenerację. Emulsja zawiera allantoinę oraz witaminę E, szybko się wchłania i nie pozostawia na powierzchni skóry tłustego filmu.

Bialind z powodzeniem może byś stosowany także do pielęgnacji niemowląt, których skóra jest nadwrażliwa i podrażniona po kontakcie z wodą i środkami myjącymi.

Desco Vital Gel – żel do masażu i pielęgnacji  przeznaczony jest głównie do masażu leczniczego i sportowego oraz do profilaktyki odleżyn. Ma wodno-żelową formułę i jest bogaty w naturalne olejki eteryczne.

Desco Vital Gel działa chłodząco na skórę, pomaga rozluźnić mięśnie i pobudzić krążenie krwi. Dzięki zawartości lanoliny chroni skórę przed wysuszeniem.

Zawartość naturalnych wyciągów z ziół sprawia, ze Desco Vital Gel może być także stosowany również do inhalacji w infekcjach górnych dróg oddechowych.

Mycie i dezynfekcja powierzchni

Biguanid Flache N – koncentrat do mycia i dezynfekcji powierzchni  to wydajny środek o wysokiej skuteczności działania przy jednoczesnym niskim stężeniu. Biguanid Flache N ma działanie bakteriobójcze, prątkobójcze, grzybobójcze i działa dezaktywująco na wirusy.

Przeznaczony jest do mycia i dezynfekcji wyrobów medycznych, sprzętów, masek, inkubatorów oraz wszelkiego rodzaju powierzchni. Ze składu Biguanidu Flache N wyeliminowano aldehydy i fenole, włączono natomiast wysoce efektywne inhibitory korozji.

Biguanid Flache N może być używany między innymi do maszyn myjących, do dozowania z butelek lub worków dozujących oraz do metody mycia i wycierania, np. dwóch wiader lub podobną.

Koncentrat ma przyjemny aromat, może być więc używany wszędzie tam, gdzie zapach ma znaczenie dla otoczenia.

Cleanisept – koncentrat do dezynfekcji powierzchni  przeznaczony jest do mycia i dezynfekcji sprzętu medycznego i każdego typu powierzchni wrażliwych na działanie alkoholu oraz wykonanych ze szkła akrylowego.

Cleanisept ma działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Bezalkoholowa formuła wykazuje bardzo silne właściwości myjące.

Nie zawiera substancji zapachowych.

Descosept Pur – alkoholowy środek do dezynfekcji wyrobów medycznych i powierzchni  to gotowy do użycia alkoholowy środek do szybkiej dezynfekcji. Wykazuje działanie bakteriobójcze, prątkobójcze, grzybobójcze, drożdżobójcze oraz wirusobójcze.

Descosept Pur jest wolny od aldehydów, jest więc bezpieczny dla kolorowych powierzchni. Nie zawiera substancji zapachowych i nie pozostawia osadów.

Szybkie działanie preparatu Descosept Pur pozwala skrócić czas konieczny do przeprowadzenia dezynfekcji do 1 minuty. Descosept Pur jest bezpieczny dla skóry i może być stosowany przez osoby ze skłonnością do alergii.

Descosept Spezial – bezalkoholowy środek do mycia i szybkiej dezynfekcji to profesjonalny preparat do powierzchni wrażliwych na działanie alkoholu, szczególnie do sprzętów i powierzchni ze szkła akrylowego. Descosept Spezial z powodzeniem można stosować do dezynfekcji głowic ultrasonograficznych.

Descosept Spezial jest gotowym do zastosowania płynnym preparatem aplikowanym w postaci piany. Wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, a także wirusobójcze.

Descosept Sensitive – do szybkiej dezynfekcji powierzchni to nowoczesny preparat opracowany na bazie alkoholu przeznaczony do rutynowych dezynfekcji nieinwazyjnych wyrobów medycznych, sprzętów oraz różnych powierzchni. Wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, prątkobójcze i wirusobójcze.

Descosept Sensitive ma znakomitą tolerancję materiałową, nie pozostawia osadów i smug.

Descosept Sensitive jest prosty w użyciu. Wystarczy równomiernie zaaplikować preparat na powierzchni poddawanej dezynfekcji i pozostawić. Po upływie wymaganego czasu należy osuszyć powierzchnię papierowym ręcznikiem.

Descosept Sensitive Wipes – alkoholowe chusteczki do szybkiej dezynfekcji  to gotowy do użycia produkt o szerokim spektrum działania. Chusteczki Descosept Sensitive Wipes wykazują działanie bakteriobójcze, drożdżakobójcze, prątkobójcze, mykobakteriobójcze i dezaktywujące wirusy.

Przeznaczone są do dezynfekcji ekranów, paneli kontrolnych, klawiatur i innych powierzchni oraz sprzętów niewrażliwych na alkohol. Chusteczki charakteryzują się wysoką kompatybilnością materiałową. Nie pozostawiają smug na dezynfekowanych powierzchniach.

Jednorazowe suche chusty Eco Wipes  przeznaczone są do mycia i dezynfekcji wyrobów medycznych oraz różnego rodzaju powierzchni.

Chusty wyprodukowano z nietkanego materiału o mocnej strukturze. Dzięki temu mają doskonałe właściwości absorpcyjne i nie pozostawiają pojedynczych włókien czy drobin.

Chusty Eco Wipes można nasączyć dowolnym gotowym środkiem do dezynfekcji lub przygotowanym roztworem roboczym sporządzonym z koncentratu.

Chusty Eco Wipes ułatwiają utrzymanie higieny w szpitalach, gabinetach lekarskich, w placówkach opiekuńczych oraz w laboratoriach.

Descosept AF Wipes – alkoholowe chusteczki  to produkt gotowy do użycia. Przeznaczone są do szybkiej dezynfekcji niewielkich powierzchni i wyrobów medycznych niewrażliwych na działanie alkoholu. Mogą być stosowane do wszystkich powierzchni, na których konieczne jest przeprowadzenie szybkiej dezynfekcji, jak fotele zabiegowe, stoły i sprzęty w salach operacyjnych, czy prostnice i kątnice.

Chusteczki Descosept AF wykazują działanie bakteriobójcze, prątkobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze.

Chusteczki zostały przebadane dermatologicznie i są bezpieczne dla skóry. Mają delikatny przyjemny zapach.

Cleanisept Wipes small i maxi  to gotowe do użycia bezalkoholowe chusteczki przeznaczone do szybkiej dezynfekcji nieinwazyjnych wyrobów medycznych, powierzchni wszelkiego typu i sprzętów niewrażliwych na działanie alkoholu.

Chusteczki Cleanisept sprawdzą się do dezynfekcji głowic ultradźwiękowych oraz monitorów medycznych.

Preparat dezynfekujący, którym nasączone są chusteczki, został opracowany w oparciu o nowoczesne czwartorzędowe związki amonowe i nie zawiera aldehydów oraz fenoli.

Spektrum działania Cleanisept Wipes obejmuje bakterie, grzyby, wirusy (w tym także wirus SARS-Cov-2).

Chusteczki Cleanisept Wipes są zarejestrowane jako wyrób medyczny klasy IIa.