Aktualności

Podpowiemy Ci, jakie rękawiczki jednorazowe wybrać

Już niebawem do klientów Meringer trafi Katalog Rękawic 2021, w którym znaleźć będzie można produkty takich marek jak Abena, Mercator, Ansell, Merida, Top Glove, Safemed, Doman, Master Glove i Medasept. Katalog nie jest jednak standardową publikacją ofertową. Za jego przygotowanie odpowiada dział marketingu.

Katalog ma jeden główny cel i co ciekawe, nie jest nim zaprezentowanie oferty rękawic dostępnej w Meringer, ale wsparcie merytoryczne klientów, którzy stoją przed wyborem konkretnego modelu. Publikacja ma być więc dla nich konkretną dawką wiedzy i odpowiadać na najczęściej powtarzające się zapytania w tym temacie.
Wybór rękawic jednorazowych nie jest bowiem prostym zadaniem, jeśli weźmie się pod uwagę mnogość dostępnych na rynku marek, różne właściwości materiałów, z jakich poszczególne rękawice są wykonane czy ilość oznakowań i certyfikatów, które producenci umieszczają na opakowaniach.

Dlatego właśnie Katalog Rękawic 2021 powstał we współpracy z działem sprzedaży Meringer, który pomagając klientom w procesie zaopatrzenia gabinetu czy salonu na co dzień, najlepiej wie, jakich informacji klienci najczęściej poszukują oraz co utrudnia im wybranie rękawic, które rzeczywiście spełniałyby ich indywidualne potrzeby.

Tworząc Katalog Rękawic 2021, pracownicy działu marketingu nie tylko zebrali i uporządkowali informacje od producentów oraz skonsultowali się z opiekunami indywidualnymi klientów Meringer, ale i sami przetestowali wszystkie rękawice, które znalazły się w publikacji.

Doświadczenie empiryczne pozwoliło im na własnej skórze zweryfikować informacje, które decydują o wygodzie użytkowania rękawic. W trakcie testowania odkryli, że nawet rękawiczki posiadające te same oznaczenia mogą się od siebie różnić pod względem rozciągliwości lub wytrzymałości. Jak to możliwe? Oznaczenia wynikają z norm, które te rękawice spełniają, wpisując się w pewien przedział wartości. W rzeczywistości jednak mogą to być wartości krańcowe.

Katalog uporządkowany jest według szczegółowego spisu treści, który znacznie ułatwia poruszanie się w temacie rękawic. Wszystkie produkty opatrzone są opisem i zestawieniem najistotniejszych cech oraz informacją, w jakiej branży dane rękawiczki sprawdzą się najlepiej.

Spis treści
Zestawienie rękawic. Dobierz rękawic do swoich potrzeb
Oznaczenia rękawic
Normy dotyczące rękawic
Jak wybrać rękawice, na co zwrócić uwagę
Odporność rękawic na poszczególne chemikalia
Rękawice winylowe
Rękawice lateksowe
Rękawice nitrylowe
Rękawice sterylne
Rękawice niemedyczne

Wersję papierową zamówić można, wypełniając formularz.