Aktualności

Podpisanie umowy w zakresie sprzedaży i wyłącznej dystrybucji produktu Amnicot na terenie Polski

Podpisanie umowy w zakresie sprzedaży i wyłącznej dystrybucji produktu Amnicot na terenie Polski

Meringer Sp. z o.o. podpisał długoterminową umowę z Go Medical Industries Pty Ltd. w zakresie wyłącznej dystrybucji produktu AMNICOT na terenie Polski.

Go Medical Industries Pty Ltd jest firmą rodzinną założoną przez Doktora George’a O’Neila w 1986 r. w zachodniej Australii.

Dr Georg O’Neil jako doświadczony ginekolog –położnik dostrzegał konieczność poprawy efektywności, bezpieczeństwa i komfortu wielu procedur medycznych. Tak powstał AMNICOT, który jest bezpiecznym, jednorazowym narzędziem do selektywnej amniotomii.  Amniotomia jest chirurgiczną metodą przerwania błony płodowej w celu indukcji porodu. Stosowanie narzędzia AMNICOT przynosi wiele korzyści, zarówno Pacjentce jaki i Personelowi Medycznemu.

Najważniejsze zalety Amnicot to:

  • Mniejszy ból – dzięki zminimalizowaniu rozszerzenia szyjki macicy. Wpływa to także na zredukowanie niepokoju i zwiększenie komfortu Pacjentki w porównaniu do klasycznych narzędzi chirurgicznych.
  • Zwiększenie dokładności – narzędzie jest nakładane na palec i dzięki temu operator zyskuje lepsze czucie i kontrolę wykonywanej procedury. Nie jest też potrzebna asysta drugiej osoby, a osoba używająca AMNICOT może drugą ręką ustabilizować pozycję poprzez położenie ręki na brzuchu.
  • Możliwość uniknięcia pozycji litotomijnej.
  • Zmniejszenie ryzyka zakażeń krzyżowych – produkt jest jednorazowy, sterylny. Dzięki temu redukujemy ryzyko zakażeń krzyżowych np. przez priony, których nie da się wyeliminować poprzez sterylizację narzędzi chirurgicznych.
  • Niski koszt – produkt jest jednorazowy, dlatego nie ma konieczności posiadania wielu kompletów odpowiednich narzędzi chirurgicznych, ponoszenia ogromnych kosztów i ryzyka związanego z procedurami mycia i sterylizacji narzędzi. Oprócz tego, cena jednostkowa jest relatywnie niska porównując do wszystkich kosztów porodu jakie ponosi szpital czy Pacjentka.

Jednym z celów firmy Meringer Sp. z o.o. jest zwiększanie dostępności do nowoczesnych narzędzi medycznych poprzez obniżanie cen. Jako bezpośredni importer narzędzia AMNICOT możemy zaproponować niższą ceną tego produktu niż miało to miejsce do tej pory.

Więcej informacji o produkcie – https://sklep.meringer.pl/jednorazowe_narzedzia_ginekologiczne/amnicot_-_haczyk_do_przebijania_blon_plodowych_zakladany_na_palec.html 

Zamówienia – https://sklep.meringer.pl/

Zapraszamy do współpracy wszystkie oddziały porodowe oraz dystrybutorów.