Aktualności

Meringer oficjalnym przedstawicielem testów na COVID-19 w Polsce

Nawiązanie współpracy z OneDayClinic Sp. z o.o. Sp.k.

On dłuższego czasu w naszej ofercie dostępne są testy na koronawirusa. Z początku były to testy na przeciwciała, a później dołączyły do nich testy antygenowe.

Jednym z najnowszych produktów dostępnych w naszym sklepie jest antygenowy test COVID-19 firmy ARTRON, którego oficjalnym dystrybutorem jest firma OneDayClinic Sp. z o.o. Sp.k.

Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę z firmą OneDayClinic Sp. z o.o. Sp.k. i zostać oficjalnym reprezentantem w zakresie dystrybucji testów COVID-19 w Polsce.

 

Rodzaje testów na koronawirusa

Test RT-PCR

RT-PCR (real-time polymerase chain reaction) do 31.10 był jedynym rekomendowanym sposobem potwierdzania zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce. Jest on również zalecany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Test wykrywa materiał genetyczny wirusa. Mamy tutaj do czynienia z bezpośrednim wykryciem czynnika zakaźnego.

Test daje rzetelny wynik podczas aktywnej infekcji. Materiał do badania pobierany jest z nosa, nosogardzieli, gardła, rzadziej z moczu, krwi i stolca.

Przeprowadzany jest w warunkach laboratoryjnych, a na wynik musimy czekać średnio 24 godziny, czas ten może jednak się wydłużyć.

Test na antygeny

Zgodnie z definicją przypadku COVID-19 z dnia 31.10.2020, pozytywny wynik testu antygenowego jest obecnie traktowany tak samo, jak wynik testu RT-PCR. Definicja została umieszczona na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W tym przypadku wykrywane są fragmenty białka wirusa. Również jak w przypadku testu RT-PCR następuje bezpośrednie wykrycie czynnika zakaźnego oraz test daje rzetelny wynik podczas aktywnej infekcji.

Wymaz pobierany jest z nosa, nosogardzieli lub gardła. Przeprowadzić można go w dowolnym miejscu przez przeszkolony personel medyczny (pielęgniarka, ratownik medyczny, lekarz lub lekarz zakładowy), z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Wynik dostępny jest już w 15-20 minut!

Test na przeciwciała

Pozwala wykryć przeciwciała przeciwko wirusowi. W porównaniu do poprzedników test ten wykonywany jest w końcowej fazie infekcji lub po przebytej infekcji. Jego zadaniem nie jest wykrycie wirusa SARS-CoV-2, a reakcji immunologicznej organizmu na infekcje. Biorąc pod uwagę jego właściwości, ma na celu wskazać przebyte zakażenie koronawirusem.

Materiał do badania pobierany jest z krwi, a test wykonuje przeszkolony personel medyczny w dowolnym miejscu. Wynik otrzymamy w ciągu 10-20 minut.

Gdzie kupić?

Testy antygenowe oraz testy na przeciwciała można zakupić w naszym sklepie.

>>KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO SKLEPU<<

ZADZWOŃ: 62 332 00 00